Mindkét fél esetében előfordulhat, hogy csökken a libidónk, ám a férfiakat szokta jobban zavarni ez a kérdés. Ha nem teljesítenek úgy az ágyban, ahogy szeretnének, akkor az az önbizalmukra is károsan hat, és azonnal arra gondolnak, hogy biztosan valamilyen betegség, testi baj okozza a gondot.

Pedig a helyzet az, hogy a potencia gondok nagy százalékát lelki bajok okozzák. Nem kell feltétlen súlyos lelki eredetű megbetegedésekre gondolni, mint a depresszió, az önbizalomhiány vagy a stressz is elég lehet ahhoz, hogy gondokat okozzon az ágyban.

Ez pedig ördögi kör lehet. Ha nem teljesítünk úgy, ahogy szeretnénk, akkor egyre kevesebb lesz az önbizalmunk, egyre jobban stresszelünk, ami pedig csak fokozza a problémát. Mindenképp érdemes orvoshoz fordulni, aki viszonylag hamar ki tudja deríteni, hogy szervi vagy lelki eredetű-e a baj, és ennek fényében tud segítséget nyújtani.

A tabletták szedése nem megoldás, a lelki eredetű gondok ellen a türelem, és a párkapcsolati támogatás nagy segítség.

A támogatás elengedhetetlen a párunk részéről

Sajnos a helyzet az, hogy sokszor pár női tagja csak fokozza a problémát, és nem segíti a probléma megoldását. Nyilván őt is frusztrálja ez a helyez, hiszen megkérdőjelezi azt, hogy ő maga mennyire vonzó a párja számára, esetleg a kielégítetlenség is fokozza a csalódottságát, esetleg úgy érzi, hogy azzal, hogy támogatja a párját, bíztatja, azzal a saját vágyai nem kapnak kellő teret.

Még ha ez így is van, mindenképp arra van szükség, támogassa párját, ne pedig becsmérelje, vagy szidja a kialakult helyzet miatt.

Ez csak tovább ront a dolgon, és sajnos gyakran megesik, hogy egy következő párkapcsolatban is gondot okoz, hiszen az önbizalom hiány nem múlik el attól, ha szakítunk a párunkkal. Ilyen problémák esetén érdemes szakszerű segítséget kérni, és ha a párunk nem támogat ebben minket, talán nem is ő az ideális pár a számunkra.

A gyógyulás/megoldás lassú folyamat, siettetni nem lehet.

Ajánlott írások